Karakal v Ostravě

V roce 2011 začala v Ostravě pracovat další pobočka naší Školy pod vedením nadané a příjemné Denisky Svákové. Umí zaujmout a s vnitřním přesvědčením, dokáže krásným, vlastním způsobem předávat jógové techniky, které navazují na frýdecké centrum. Deniska vyučuje jógu v Ostravě Zábřehu: AntakaranaDolní 782/65, Ostrava – Zábřeh a v Ostravě Porubě: Santosha yoga studioPorubská 673/74, Ostrava-Poruba
www.santosha.cz
Další informace a přihlášky na: E-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. čísle: 603 306 526

• 1_Small
  • 2_Small
  • 3_Small
  • 4_Small

DSC 0238 Large     Denisa Sváková

Milí přátelé, jógou se zabývám devátým rokem. Nejprve jsem jí chodila cvičit, neboť jsem měla určité zdravotní problémy. Když se můj zdravotní stav začal zlepšovat, nemohla jsem přestat přemýšlet nad tím, jak je možné, že systém starý téměř 5000 let může dokázat to, co mnoho lékařů, které jsem do té doby navštěvovala, nedokázalo. Začala jsem tedy o józe přemýšlet hlouběji a později si uvědomila, že se nejedná jen o cvičení. V hodinách jsem často pokládala svým učitelům, otázky, na které jsem si nedokázala odpovědět. Ovšem odpovědi jsem se dočkala jen zřídkakdy. Začala jsem proto chodit do školy. Navštěvovala jsem Školu jógy Karakal ve Frýdku – Místku. Zde jsem potkala svého učitele, Zdeňka Šebestu a také svou učitelku, neuvěřitelně láskyplnou Lenku Kovalovou. V hodinách se mi postupně dostávalo odpovědí na mé otázky, ba co víc, celý tento systém mi začínal být jasnější a jasnější. Složila jsem tedy zkoušky Cvičitele jógy III. třídy a později i Cvičitele jógy II. třídy. A tak se i stalo, že na popud svých učitelů jsem jógu začala učit. Jsou to téměř čtyři roky a mým velkým přáním je, v této nádherné práci pokračovat.

V mých hodinách předávám dál to, co jsem se naučila. Jsem neskutečně šťastná, že mohu učit pod křídly Karakalu, neboť zkušenosti, které jsem zde získala, jsou nenahraditelné. Jedná se o mnohaleté zkušenosti mých učitelů a já cítím povinnost, se s Vámi o ně podělit.
V našich hodinách budeme Radžajógu, tedy jógu Královskou osmistupňovou nejen cvičit, ale také si o ní povídat. Považuji za velmi důležité vědět, co cvičím, proč a jak? Jóga je fantastická v tom, že spojuje tělo s myslí. Vzájemná komunikace těla a mysli potom velmi blahodárně působí celkově na naši osobnost. Nejen, že se fyzicky po cvičení cítíte skvěle, ale je Vám dobře i na duši.
Jóga nám dává možnost, poznat sami sebe a tím i lépe rozumět přírodním zákonům. Je potom mnohem snadnější prožívat svůj život plnohodnotně. Chápat, že je jen na nás, jak budeme žít.
S Láskou Denisa.

• 5_Small